Sosyal Medya Hizmetleri:

Firmanızın veya web Sitenizin internet ortamında yeterince tanıtılmadığını’mı düşünüyorsunuz ? Müşteri portföyünüzü geliştirmek veya firma tanıtımınızı yapmak için internette bir çok yöntem vardır.

Bu bağlamda internetin de bu konudaki yeri yadsınamaz. İnsanlar artık gazete almak yerine çoğu işini web üzerinden yapar hale geldi. Bunun bir adım ötesine geçerek konuya kendi yorumunu katabilme olanağı da eklenince işte bu seviyede Facebook, Twitter, MySpace gibi sosyal paylaşım siteleri konuya yardımcı olmaya başladı.


Sosyal Medya Optimizasyonu , Arama Motoru Optimizasyonu kadar etkilidir. Çünkü gün içerinde aktif olarak gezinilen ve her daim takip edilen sitelerde müşteri kitlesine ulaşmak çok kolaydır. Büyük şirketler ve holdingler sosyal medya sayfalarına ve hayranlarına çok dikkat etmektedirler.

İnternet sitelerini ziyaret etmeyen müşterilerine günün büyük bölümünü geçirdikleri sosyal medyadan hitap etmektedirler. Bundan dolayı müşteri her sayfa dolaşımında gördüğü firmayı unutmaz itibar eder. Kurumsal firmalarda sosyal medya optimizasyonuna önem vermeli ve müşteri trafiklerini arttırabileceklerini bilmelidirler.


Etkili İletişim: 

Şirketler, müşterileri veya müşteri adayları ile kolaylıkla bütün yenilik, haber ve duyurularını paylaşabilmektedirler. Bu konuda en başarılı şirketler sektöre göre en çok beğeni ve takipçiyi toplayan şirketlerdir.


Marka Değerini Artırma: 

Kurumsal bir görünüm ve marka iletişimi açısından şirketin en geniş kitleye ulaşabilmesini sağlamakta; marka bilinirliği ve itibar yönetimi gibi faktörleri olumlu yönde desteklemektedir.


Olumlu Geri Dönüşler: 

Sosyal medyanın profesyonel bir şekilde kullanımı şirketler ile irtibata geçişi kolaylaştırdığı için müşteri memnuniyetini artırmakta; aynı zamanda da web sitesine yönlendirme sağlamaktadır.


SEO’ya Katkı: 

Yapılan araştırmalara göre facebook, twitter vb. paylaşılan linklerin web siteleri açısından Google sıralamasını olumlu yönde etkilediği saptanmıştır.